Genel

Sinop Eczane Tabelası

Sinop Eczane Tabelası

Sinop eczane tabelası, yapılan tabela çalışmalarının ve gelişimlerinin hepsini tek tek takip etmektedir. Bu şekilde tabelada daha iyi ve kaliteli olma yolunda hızla yol kat etmektedir. Tabelanın geçmişine baktığımız da tabela çok fazla bir gelişim süreci geçirmiş olup bu gelişimin kaynağı insanın hiç durmadan yeni şeyleri keşfetmesi ile ortaya çıkmıştır.

İşte insan ilk topluluklar halinde yaşamaya başladığında yönlendirme için işaretleri kullanmaktaydı .hatta bu işaretlerin insana sıkıntı vermesi ile bunun için bir kanun bile çıkartmıştır. Bu kanunda büyük olan tabelaların küçültülmesine karar verilmiş ve uygulamaya koyulmuştur. Daha sonra sanayi devriminin gelişimi ile hızla büyüyen teknoloji ile tabela da kendi gelişimini hızla sürdürmüştür.

Özellikle elektrik keşfinden sonra tabelaların etrafı ampullerle ışıklandırılmış ve bu ışıklandırmanın sonucunda farklı bir yön gösterme tekniği gelişmiş oldu. Bu hızla büyüyen gelişime bir de plastik ürünlerin kullanıma girmesi başlayınca ampul boyutları küçülmüş ve devamında LED ışıklandırmalar tabelalar için ideal bir alternatif olmuş .

Tabelanın gelişimine büyük katkı sağlamış. Sinop eczane tabelası da bundan nasibini fazlasıyla almış gelişmiş alternatif ürünlerini sunmaya devam etmektedir. Aynı eski zamanın kanunları gibi bugünde tabelalarla ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemeler insanın yararına olmaktadır.

Sinop Eczane Tabelası Standartları

Eczacılar birliğinin yayınlamış olduğu tebliğde belli standartlara yer verilmiştir. Bu standartları Sinop eczane tabelası yakından takip ettiği için hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Tebliğde yayınlanan belli standartların amacı hastaların zorlanmadan eczaneleri bulabilmeleri içindir.

Yine şehirleşmiş olmak güzel ama tabelalar yüzünden bazen görsel bir kirlilik insanı rahatsız etmekte bunu önüne geçmek için yayınlanmış bir tebliğdir. En önemlisi de haksız rekabet ortamını ortadan kaldırmak için uygulanmıştır.

Bu standartlara göz atacak olursak en önemli unsur tabelaların boyutlarıdır. Belirlediği boyutlarda tabela istihdamı sağlanmalıdır. İşte bu benzer olarak kullanılan harf boyutları da belirlenmiş olarak pelit kabartma harfler kullanılması istenmiştir. Renkler de belirtilmiş olup kırımız ve beyaz olması gerekmektedir. Bütün tebliğ incelendiğinde göze çarpan şudur, bütün eczane tabela ayrıntıları hiçbir şey atlamadan verilmiştir.

About the author

admin

Leave a Comment