Genel

Tekirdağ Eczane Tabelası

Tekirdağ Eczane Tabelası

Tabelalar ile ilgili Sürekli değişen yasa ve yönetmeliklere uygun olarak değişimi sağlayan Tekirdağ eczane tabelası daha ileriye kendini taşımaktadır. Bunu sağlanabilmesi için ihtiyaçlar dahilinde çizilen tasarımlar, kaliteli ve verimliliği yüksek materyaller kullanılmakta olup alternatif çeşitliliği sunmaktadır.

Tabelanın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. İnsanın geliştirdiği her şey gibi tabela da bundan nasibini almıştır. İlk önce işaret olarak başlayan serüven daha sonları ilkel tabelalarla devam etmiş. Devamında ise her türlü çeşitli materyalden ve çeşit çeşit ışıklandırmadan oluşan hatta hareketli resimlerin bile kullandığı bir ileri seviyeye gelmiş bulunmaktadır.

Bunun bu kadar gelişmesinde sırasıyla sanayi devrimi, elektrikle birlikte ışığın kullanımı, petrolle gelen plastik kullanımı ve ışık kullanımında kullanılan ürünlerin çeşitliliği işi çok ileri seviyeye taşımıştır. Bu ileri seviyeye taşınmasının yeni çıkan yönetmeliklerin etkisini de eklersek nasıl bir gelişim gösterdiğini daha iyi kavramış oluruz.

Tekirdağ eczane tabelası içinde bulunduğu durumu çok iyi yakalamış bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu standartları belirleyen kurum Türk eczacılar birliğidir. Bütün çalışmaları yakından takip edilmektedir. Orada tabela için çıkan yeni alınan kararlar aslında insanların mağdur oldukları durumu ortadan kaldırmak için geliştirilmektedir.

Tabela Standartlarının Özellikleri

İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki alınan bu kararların bir amacı bulunmaktadır. Eczane bulmak için aram yapan hastaların eczaneleri kolay bulmaları ilk sebeplerin başında gelmektedir. Gelişen çağın getirisi olan görsel kirliği en çok ortay çıkaran tabelalar olmaktadır. Bunu ortadan kaldırmak için alınan karar çok yerinde olmuştur.

Çünkü aynı tip tabela hem insanı yormaz hem de ulaşımı kolaylaştırır. Bir de son zamanların hassas konusu olan rekabet haksızlığı tabelaların aynı standartta olması bunu da ortadan kaldırmıştır. Şimdi bu standartlar ilk olarak boyutları ele almış ve iki standart geliştirmiştir.

Tekirdağ eczane tabelası bu uygulamalar için bir çok alternatif tasarım geliştirmiştir. Öyle ki yönetme harflerin boyutu ve pleksi kabartma harf olması gereklilik konusunda da karar çıkarmıştır. Hatta renk seçimi sadece iki renkten oluşmaktadır. Biri beyaz biri kırmızıdır. Kullanılan malzeme de nitelik üzerine de durmuştur.

About the author

admin

Leave a Comment