Genel

Trabzon Eczane Tabelası

Trabzon Eczane Tabelası

İnsan yaşamında tabelaların önemi çok fazladır. Çünkü tabela insan bulunduğu konumu, gideceği yeri ve daha bir çok konuda yardımcı olur. Kişi eğer bir eczane arıyorsa gördüğü ilk kırmızı beyaz tabelalı yere belki üzerindeki yazıyı okumaya ihtiyaç duymadan girer.

İşte tabelaların hayatımızı kolaylaştıran bir yönü budur. Bir başka açıdan tabela eğer güzel dikkat çekici ise bireyi kendine çeker. Aslında tabela deyip geçmemek lazımdır. Çünkü tabelanın geçmişine gittiğimizde insanın her daim birlikte olup hayatından çıkaramadığı egemen bir unsurdur. Bu bilen Trabzon eczane tabelası bu işi çok iyi yapıyor.

Teknolojinin geliştirdiği en son materyalleri tabelacılıkta kullanıyor. Farklı tasarım ve ustalıkla bu işi daha çok ileri düzeylere çıkarıyor. Ama bunun için sadece teknoloji takip edilmesi yeterli olmamaktadır. Çünkü fazlalaşan tabelaların oluşturduğu bazı sıkıntılı durumlarda söz konusudur.

Bunun için gerekli olan her türlü gereksinimi tamamlayan Trabzon eczane tabelası bunun için iyi bir yerdir. Şuan gelişen her şey yanında bir tane dezavantaj getirdiği gibi tabelalar için de aynı şey geçerli olmaktadır. Bu yüzden Türk eczacı birliği tabelalar için belli standart uygulamalar koymuş ve bunu bir tebliğle yayınlamıştır .

Eczane Tabelası Standartları

Bu yayınlanan tebliğlerin hepsinden Trabzon eczane tabelası haberdar olmakla birlikte alternatif seçeneklerini buna göre belirlemiştir. O yüzden yeni eczane açacak birey tabela konusunda her hangi bir sıkıntı ile karşılaşmaz. Çünkü bu standartlara uymayan tabela sahiplerine cezai işlem uygulanmaktadır.

Bu standartların bir sebep için oluşturulmuştur. İlk olarak haksız rekabet ortamı ortadan kaldırılması hedeflenmiştir. Eczanelerin hizmet verdiği hastaların hızlı bir şekilde eczane bulması hedeflenmiştir. En önemli olanlardan biri ise; tabelalardan oluşan görüntü kirliliğine çok güzel bir çözümdür.

Bu standartlar belirlenirken bu unsurlar göz önünde bulundurulmuştur. İşte belirlenen standartlar ise şu şekildedir. Eczane tabelalarının boyutlarını iki çeşit olarak belirleyip buna göre diğerlerin ayarlaması yapılmıştır. Kişi hangi standarttı tercih ederse o standarttın ölçülerini uygulamak zorundadır.  Standartların boyutları ,renkleri ve niteliklerine kadar ayrıntılı bilgi verilmiştir. Sadece kişiye bunlara göre yaptırmak kalıyor.

About the author

admin

Leave a Comment